4 Ekim 2015 Pazar

Sosyal Medyada Durumlar Ne?Sosyal Medyada en çok ne hakkında konuşuyoruz sizce?

Bilim mi?
Gelecek mi?
Tarih mi?
Ya da benzeri herhangi bir şey mi? Hayır. Konuşulan şeyler şunlar: Yüksek miktarda para kazanmış insanlar, Din ve en önemlisi aşk acısı.

Aşk acısı çekmeyen insan kaldı mı şuana kadar? Kaldıysa eğer bir an önce çekmeye başlasın. Yoksa dışlanmak üzere olduğunu hissetmeli. Aşk acısı çekmeyeni dövüyorlar artık. Twitter'dan eski sevgiliye sallamaktan tut, Facebook'ta eğlenceli videolar paylaşıp eski sevgiliye "mutluyum ben, eğleniyorum" izlenimi göstermeye çalışanına kadar her türlü insanımız var.

Bilim? Çok nadir aralarda rastlarsınız. Gelecek? Pek takan yok sanırım. Tarih? Gelmiş geçmiş. Kimsenin umurunda değil. Soran olursa "OSMANLI TORUNUYUZ" deyip geçiştiriyoruz. Bana kalırsa sosyal medyada bir yarış var. Bu yarış "ben daha çok acı çekiyorum" yarışması. Yahu tamam aşık oldun sevgilinden ayrıldın da bu kadar acı çekecek ne oldu arkadaşım? Hayır birde işi üst boyutlara taşıyıp müziğe sarkanlar da var. Arabesk Rap. "oğlun bi kaşara taptı ağlama anneee, geçiririz sağlıcakla bu günlerideeeee" diye haykıranlar neyin çabasında? Daha sonra bunlara laf atanlara "Diss" adı altında parçalar yapılıyor. "Deliganlı ol oglum gelirsem oraya alırım ayagımın altına" öncelikle sevgilin terk etti diye hayatla olan bağlantını kesmişsin, sen daha neyin kafasındasın hocam? Aslında bu soruyu da sormam saçma oldu sanırım. Neyin kafasında olduğu belli değil mi?

Neyse, Din konusuna gelecek olursak, herkes kendi inancını ispatlama çabasında. Abi biliyoruz inanıyorsunuz, ama nedir bu çaba? Birde şu muhabbet var, "Hristiyanlar cehennemde yanacak abi" neye göre yanacak? Kime göre yanacak? Kuran-ı Kerim'de yazıyor mu bu? Hristiyanları cehenneme yollayıp yakacağız yazıyor mu? Yazıyorsa amenna. Ama yazmıyorsa nerenden çıkartıyorsun bunu? Birde şeyleri anlamıyorum, televizyona çıkıp Dînî program yapanları. Be adam, sen Kuran'da yazanlardan fazla ne biliyorsun? Neyi anlatmaya çalışıyorsun? Bunlar nefret söylemleri değil yanlış anlamayın. Sadece aklıma gelen sorular.

Yüksek miktarda para kazanmış insanlar dedim, evet bu da var. Bunu atlamayayım. Abi kazandıysa sana ne? Cidden sana ne? Nereden nasıl kazanmış ne yapacaksın? Aynı işi yapacaksan dillendirmeden git yap. Ama gelipte sağda solda "şu şerefsiz burdan kazanmış" "bu adam buraradan kazanıyor" yazma. Örnek olarak Dan Bilzerian'ı verelim. Adam pokerden kazanmış silah kaçakçılığından kazanmış. Tüm ülke olarak bir ara bunu konuşuyorduk. "Anaa adama bak lan. Bizim hayalimizi yaşıyor şerefsiz. ee tabi pokerden kazanıyor yavşak" Git sende kazan o zaman? Engel olan mı var sana? Niye adama sövüyorsun kardeşim? Cık cık cık...

Atladığım yerler elbette vardır. Ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. Eğer aklıma daha fazlası gelirse, başka bir yazıda bu yazının devamı niteliğinde bir yazı yazarım. Başka bir yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!
Yorumları Göster

0 yorum